Akta tajne. Korespondencja w sprawie dzieci funkcjonariuszy państwowych

Pismo Starosty Grodzkiego Krakowskiego z dnia 5 stycznia 1938 r. do Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie w sprawie dzieci funkconariuszy państwowych (posyłania tych dzieci do szkół mniejszościowych). Funkcjonariusze nie posyłali swoich dzieci do szkół mniejszościowych według informacji zasięgniętych u władz szkolnych. W Krakowie znajdowały się m. in. szkoła powszechna Żydowskiego Towarzystwa Szkoły Ludowej, Żydowska Hasedej Hatora i dwie szkoły żydowskie Talmud Tora. Na terenie województwa krakowskiego znajdowały się szkoły żydowskie z polskim językiem wykładowym w: Białej, Żywcu, Zabłoci, Tarnowie (Jabne i Safa Berura), w Nowym Sączu i Jaśle.
Sygnatura: StGKr_80
Strona/Karta: 1053 - 1054
Data wytworzenia: 05.01.1938
Nazwy geograficzne: Biała, Jasło, Kraków, Nowy Sącz, Tarnów, Żywiec